Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Realizacja Projektu Czytelniczego ,,Magiczna Moc Bajek" - Moduł I (Szacunek)

Dzieci z grupy 2 z Miejskiego Przedszkola Nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim wzięły udział we wspaniałym Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym ,,Magiczna Moc Bajek". W październiku dzieci zrealizowały zadania:

1. Po której stronie stoisz? - dzieci z pomocą Pani Moniki opracowały kodeks pod hasłem: ,,Chcemy być szanowani i akceptowani".

2. Dzieci zostały zapoznane z piosenką ,,Rozsyłamy uśmiechy".

3. Przedszkolaki z grupy 2 obejrzały dobranockę pod tytułem ,,Reksio" a następnie, wypełniły plasteliną kontur głównego bohatera dobranocki - Reksia.

4. Dzieci wysłuchały opowiadania ,,Kruk, co kracze pokraknie" i przystąpiły wraz z nauczycielką do omówienia opowiadania. Wyjaśniono dzieciom, dlaczego kruka nikt nie rozumiał i dlaczego czuł się obco? Jak mieszkańcy zareagowali na przybysza?. Wyjaśniono, że należy szanować osoby ,,inne", w pewien sposób od nas różne, bo przez to mogą być dla nas interesujące. Ponadto, dzieci wykonały maskę głównego bohatera opowiadania - Kruka.

5. Dzieci obejrzały ,,Bajkę o szacunku" a później przystąpiliśmy do rozmowy na temat bajki.

Dziękujemy wszystkim rodzicom z grupy 2 za ,,Czytające czwartki", czyli zamieszczanie czytanych przez rodziców bajek na naszej prywatnej grupie facebook.